Slēpošanas festivāls 2015

Paldies, ka bijāt kopā ar mums šajā lieliskajā notikumā!

Šis bija vislabākais Vanagkalna slēpojums līdz šim!

Ceram, ka satiksim Jūs arī nākamajā Vanagkalna slēpojumā!

Šeit atrodami gan kopvērtējuma, gan grupu dalījuma rezultāti. REZULTĀTI2015

NOLIKUMS
2015

1. Dalības maksa un Reģistrēšanās.

Jūs neesiet Reģistrējies iekams nav veikts maksājums! Bez apmaksas esiet sevi pieteikuši tikai kā ieinteresētu personu un esiet sarakstā! Numurs Jums nav vēl piešķirts.

1.1. Reģistrēties var Vanagkalnā savlaicīgi un iepriekš. Ieteicams, jo tad var veltīt laiku tiem, kam ir vajadzīga papildus uzmanība. Varēs saņemt sīku informāciju. Un, atlaides.

Ja kādam svarīgi tad – VANAGKALNA REKVIZĪTI.

Reģistrēšanās Festivāla dienā būs Jaunpiebalgas Vidusskolas Sporta Zāle. Pasākuma dienā dalības maksa visiem vienāda; bez atlaidēm Centieties uz vietas maksāt ar precīzu naudu! Būs kases aparāts, būs rindas, būs norādes, būs dažādi galdi. Sekojiet norādēm. Brīvprātīgo numuri ir jāreģistrē uzrādot dalībnieka pilnu informāciju. Citādi finišēs tikai pliks numurs ar laika kontroli. Reģistrēšanās beigsies plkst. 12:30 (galvenais reģistrētājs pat lūdz, lai viss beigtos 12:00…brīvprātīgie, vai nu paši grib slēpot, vai uzmundrināt radiniekus!).

1.10. Tiek piedāvātas speciālas dalības maksas Autobusa Norīkojuma gadījumos (reģistrēties tam tikai iepriekš Vanagkalnā).

1.11. Dalībnieku limits 600+.
Pagājušo reizi bija 400-460 dalībnieku, bet limits bija 250. Gadījumā, ja ieradīsies vairāk slēpotāju, tad centīsimies darīt visu iespējamo. Lielākās grūtības ir saorganizēt viesiem silto ēdienu un tēju. Parasti tiekam galā (mēs pie tā strādājam). Ja neesiet slēpotājs, bet baudiet zupu un citus gardumus, tad dodiet priekšroku tiem, kas tikko ieradušies finišā – noguruši un nosaluši. Un trasē ir vēl citi, kuri atslēpojot vēlēsies kaut ko siltu.

1.12. Dalības maksa ir neatgriezeniska. Ja nepiedalieties, variet to paši pārreģistrēt uz citu vārdu Reģistratūrā pirms slēpojuma. Citādi nauda ies fondā. Ja nebūs sniega, iesim ar kājām. Zupa būs tikpat garšīga ar vai bez sniega!

2. Sākums.

2.1. Sākums ir 13:00. Tiks saskaņots laiks ar Griniču (+2st).

2.2. Starta vieta ir turpat, kur pēdējās reizes, Dzelzceļa stacijā (sliedes ir novāktas un pārdotas metāllūžņos).
Būs koridori, kuros sašķiros dalībniekus pēc spējām. Ātrākie pirmie. Galvenajam tiesnesim ir visas tiesības šķirot dalībniekus. Agrāk koridori nebija, tagad būs.

2.3. Bērni pulcēsies zem banera “BĒRNI”. Baneris izskatīsies, kā numurs uz jakas!

3. Distances.

3.1. 5km – Bērnu distance līdz ABRUPES- JĒCU CEĻAM.

3.2. 16km – Laikam vienīgā vieta Latvijā, kur izteikti distanču slēpošanas trase savieno apdzīvotas vietas: Jaunpiebalga – Abrupe – Naukšēni – Roci – Dzirkstiņi – Vanagkalns.

3.3. 25km – versija klasiskajā solī (sk. “Izmaiņas”). Strādājam pie maršruta.

3.4. Trase nav viegla, vertikālais kāpums no Stacijas uz Vanagkalnu ir tieši ap 100 m. Ja paliek sevis žēl, tad apstājieties un apskatieties apkārt uz vienreizējām Latvijas ziemas ainavām un panorāmām. Distance būs apmēram tik pat gara kā iepriekš, bet nedaudz grūtāka, interesantāka un noteikti vēl skaistāka.

3.5. Trase nav aplis, tāpēc domājiet par Parkingu un Transportu (sk. “Parkings un Transports”).

3.6. Jauninājums būs dubultā trase, kur viegli būs apdzīt jeb, kā man liekas, slēpot blakus un vienkārši pārrunāt visu, kas ienāk prātā. Dubultais platums būs visos kāpumos, kuri būs atvērtās vietās. Trase vienalga saglabās savas šaurās, romantiskās vietas.

4. Izmaiņas.

4.1. Bērnu distancei līdz ABRUPEI ir kopīgs sākums ar pavadoņiem un bez sacensību formāta. Visiem bērniem tiks pasniegtas balvas par varonīgo pasākumu (doma ir par Lego). Bērni slēpos ar pavadoņiem. Ideja ir bērnus pieskatīt, lai vecāki varētu veikt slēpošanu līdz Vanagkalnam. Slēpošanas finišā – ABRUPĒ, būs tēja un uzkodas! Bērni ar autobusu tiks vesti uz Vanagkalnu, un tur dzīvosies pie ugunskura un braukās ar skeletonu! Tāpēc arī dalības maksa lielāka.

4.2. Trase Dzirkstiņu teritorijā nedaudz mainīsies: būs viens papildus nobrauciens – slaloma stilā. Distance būs pagarināta par 200 m tajā posmā, bet liksies ka 2000m.

4.3. 25km variants būs (ja būs!) pēc pieprasījuma un oriģinālās domas 2011. gadā. Šī distance mūsu Festivālā kalpotu kā iesildīšanās Tartu Maratonam un arī lai piesaistītu Starptautiskos “spēlētājus”. Starptautiskā arēnā interese ir garākām distancēm. 25km pagarinājums ir pēc 16km Standarta beigšanas. Turpiniet slēpot pēc norādēm. No 16-25km distance ir aplis un Jūs atkal atgriezīsieties Vanagkalnā. Šī daļa distancei ir tikai Klasiskā solī (sk. Apbalvošana!).

4.4. Tiek ievesta Laika Kontrole (sk. Laika Kontrole).

5. Parkings un Transports.

5.1. Vanagkalnā (finišā) būs liels, jauns Parkinga placis. Transports Vanagkalns – Starts būs tikai viens Lielais Autobuss, kurš aties 12:15 un vedīs tieši uz Startu (Reģistrēties ir par vēlu!). Vietas būs limitētas – ap 50 cilvēki!

5.2. Parkings – sākumā būs vairākās vietās un brīvprātīgie dos norādes, kur ir vēl brīvas vietas. Pagasts rūpēsies un nošķūrēs ceļmalas.

5.3. Ja atstāsiet auto sākumā, Jums būs iespēja tikt pēc auto pēc slēpošanas. Šogad labāk ziņosim par autobusa atiešanu no Vanagkalna, un plānoti ir mikroautobusi (brīvprātīgie) un Lielais Autobuss. Lielais Autobuss būs pie karoga aiz sarkanās mājas, mikroautobusi stāvēs finišā redzamā vietā. Mikroautobusiem būs zīme logā- Liels T burts un vēl šis tas.

5.4. Brīvprātīgie Jums ierādīs parkošanās vietas. Viņi ir jāklausa! Būs dažādas vietas, tāpēc jāklausa.

6. Izstāšanās.

6.1. Ir ieteicama uz Jēcu ceļa (5km) un Pie Erzeļa (7km) un uz šosejas (10km). Tur var palūgt transportu uz Finišu.

6.2. Uz šosejas ilgāku laiku būs novietojies Lielas Autobuss. Izstājoties, lūdzu informējiet organizatorus par izstāšanās vietu. Lai skaitītos, ka esiet ņēmis dalību slēpojumā, ir jātiek vismaz līdz Abrupei.

7. Ceļu šķērsošana.
(ļoti svarīgi!)

7.1. Ceļu katrs šķērso uz savu atbildību! Pie reģistrēšanās Jūs parakstīsieties, ka to apzinieties. Būs STOP zīmes, kur nepieciešams, kā arī būs brīdinājumi par ceļa šķērsošanu. Uz lielceļiem (Abrupē un Šoseja) būs sargi / brīdinātāji. Mums ir slēpošanas notikums, mums nav Olimpiskās spēles – izvairāmies no birokrātijas un netērējam Jūsu dalības maksas nelietderīgi. Trases maršruta izmaiņu rezultātā, mums šogad būs daudz mazāk ceļu šķērsošana (Mācītājmuižas ceļi).

8. Dalības reizes.

8.1. Līdzīgi kā citur, organizatori ievērtē Jūsu pozitīvo atbalstu mūsu pasākumam, un šogad mēs godināsim tos, kuri jau ceturto reizi (4x) pēc kārtas būs ieradušies. Uz doto mirkli tādi ir nepilni 30 cilvēki (30% Vecpiebaldzēni, 30% Jaunpiebaldzēni un pārējie). Doma ir četrgadniekus sumināt ar speciālām balvām. Reģistrācijā, vai pat iepriekš, dodiet par sevi zināt! Nākošgad mēs apbalvosim tikai tos, kuri būs ieradušies 5x.

8.2. Lai kontrolēto šo fenomenu, jaunajās pieteikuma anketās norādiet, kuru reizi esiet ieradušies. Tie, kuri maina dzīves vietu vai uzvārdu, informējiet mūs.

9. Apbalvošana.

9.1. Apbalvošana notiks tiklīdz vecuma grupā finišēs pirmie trīs.

10. Balvas.
(Apbalvošana)

10.1. Pēc loģikas pirmās centīsies apbalvot ātrākās vecuma grupas. Būs balvu trīs galdi – pirmās, otrās un trešās vietas galdi. Uzvarētāji varēs izvēlēties balvas rindas kārtībā. Augstākās vietas ieguvēji var izvēlēties balvas arī no citiem galdiem (1.vieta visi galdi, 2.vieta arī 3.vietas galdu).

10.2. Ja nesagaidīsiet, vai nevēlaties sagaidīt savu balvu, tad teorētiski varēsiet saņemt pastā Diplomu (iepriekš kontaktējot mūs un paziņot adresi).

10.3. Apbalvošana ir 3 stundu garumā.

11. Balvu fonds.

11.1. Daudzas Balvas ir ziedojumi un Labas gribas žests. Ir ikgadējie atbalstītāji – Jaunpiebalgas Pagasts, GANDRS, Stendera ziepes, Wenden Mēbeles (Jaunpiebalga), Piebalgas Alus, Ķelmēnu Maize, Vanagkalna fonds. Pagaidām neuzskatām naudas prēmijas par piemērotām balvām.
Sistemātiski atbalstītāju sarakstu mēs papildināsim!

12. Vecuma grupas.

12.1. Mums ir vairāk kā 20 vecuma grupas! Jaunāka grupa ir zem 10 gadu vecuma. 2012.gadā bija ap 15 tādu meiteņu un zēnu. Jaunākās dalībnieces bija divas 8 gadīgas meitenes, bet 2013.gadā bija 4 vīrieši virs 70.gadiem! Bērniem un jauniešiem vecuma grupas būs sadalītas ik pa 2 gadiem.

12.2. Vecuma grupas: bērni (līdz 10 gadiem); S 10; S 11-12; S 13-14; S 15-17; S 18-21; S 22-27; S 28-35; S 36-42; S 43-49; S 50-59; S 60-69; S 70-…; V 10; V 11-12; V 13-14; V 15-17; V 18-21; V 22-27; V 28-35; V 36-42; V 43-49; V 50-59; V 60-69; V 70-… .

12.3. Būs arī ārzemnieku grupa. Vairāk domāta, lai izrādītu cieņu tālbraucējiem un dotu Latviskas Mantas.

13. Rezultāti.

13.1. Tiks pasludināti uzreiz (sk. “Balvas”).

13.2. Pēc iespējas ātrāk un biežāk drukāsim ienākošos rezultātus – kopējos un pa grupām.

13.3. Tiek strādāts pie rezultātu apkopošanas uzlabošanas ļoti nopietni. Mācāmies no kļūdām (iepriekš mēs nebijām gatavi tādā Jūsu atsaucībai un nemācējām apkopot tik daudz rezultātus pietiekami ātri). Tiek brīvprātīgi izstrādāta sistēma – programma (paldies Aleksim), kā rezultātus ātri ievadīt un tos šķirot. Mēs pagaidām paliekam uz manuālo sistēmu un veidojam savu programmu, kura būs neatkarīga no ārpusē piedāvātajām.

14. Protesti.

14.1. Ļoti jācer, ka tādi nebūs, jo mēs neesam tendēti uz Sacensību atmosfēru, kur par katru cenu ir jāuzvar. Galvenais ir baudīt sevi, dabu un labu kompāniju! Bet, ja gadījumā ir radusies situācija, tad galvenais tiesnesis objektīvi nolemj protesta svarīgumu.

14.2. Protesta iesniegšana ir 20 eur.

14.3. Protests tiks izskatīts laikā vadoties pēc apstākļiem. Uzmanība un prioritātes ir galvenā pasākuma organizēšanā un vadīšanā, bet brīvā laikā tiks izskatīts protests – iespējams, pat pēc pasākuma beigām. Protests tiks publiski publicēts mūsu mājas lapā!

15. Laika kontrole.

15.1. Te ir sekojošā laika kontrole pa posmiem:
Abrupe: 2h 20min,
Šoseja: 3h 30min,
Vanagkalns: 5h 00min.

15.2. Ja ierodieties vēlāk, nāciet uz biroju un ziņojiet. Būs atzīme rezultātos – “Finišēja”.

16. Drēbes un pārģērbšanās.

16.1. Sausās un pārģērbjamas drēbes finišam, variet nodot pie reģistrēšanas ieliekot busā (būs zīme!). Drēbes tiks nogādātas Finišā.

16.2. Jaunpiebalgas Sporta Zālē var pārģērbties pirms slēpošanas. Tas ir turpat, kur reģistrēšanās.

16.3. Pārģērbšanās Finišā. Mēģināsim uzsildīt telti. Teltīs būs sildītāji. Iepriekš ievērojām, ka pārģērbties pie Ugunskuriem ir ērti un pat patīkami. Būs arī segas (pirmais brauc, pirmais maļ). Var noiet Klēts pagrabā/kurtuvē (it sevišķi sievietes!).
!!!! “Klētī” un “Mājā” ienākt nav atļauts. Tās ir domātas Brīvprātīgajiem – žūrijai, tiesnešiem un ēdināšanas personālam. Daļa no Mājas ir privātīpašums.

17. Zupas ēšana.

17.1. Viens no galvenajiem pasākumiem nonākot galā ir saimnieču sagādāta zupa. 3-5 saimnieces dienām iepriekš gādās kaut ko ļoti siltu un garšīgu. Varēsiet piekost garšīgo “Ķelmēnu maizi” un Piebalgas medu. Ja medus garšos, iedosim info, kur to var nopirkt. Medus būs no tām pļavām, pār kurām slēposiet! Iedomājies vasarā te ir arī skaisti un san bites. Zupa ir tiem, kam ir dalībnieka numurs. Ja, redzēsim, ka kādam līdzjutējam sāk tecēt siekalas, varbūt iedosim. Zupa tiks vārīta dalībnieku skaitam.

17.2. Lūdzu, domājiet par tiem, kas vēl trasē slēpo, un pataupīsim viņiem arī gardumus.

17.3. Ja izdosies, uzsāksim arī papildus maksas ēdināšanu tiem, kam gribēsies daudz ēst, un arī tiem, kuri ir ieradušies citu iemeslu dēļ, nevis slēpot.

17.4. Ja, Jums garšo un ir vēlme, būs burka ar uzrakstu – “Dzeramnauda Saimniecei”. Saimnieces un citi viņu izpalīgi atgriežas gadu pēc gada un strādā brīvprātīgi vairākas dienas, lai visu sagatavotu.

18. Saspraudes.

18.1. Lūdzam izlietotās saspraudes iemest speciālā kastītē, lai būtu nākamajam gadam.

18.2. Lūdzam ierasties ar savām, no citām sacensībām saglabātām saspraudēm. Jūs variet ierasties šogad vairāk, kā mēs domājam!

18.3. Šogad ir izdrukāti cita veida numuri; elegantāki, vieglāk piespraužami. Tas arī ir brīvprātīgo cilvēku ieguldījums un paldies par materiāliem Eļukam un Armīnam Irbei (Irbem).

19. Finišā.

19.1. Telts ar sildītāju, ugunskuri, papildus ēdiens par maksu (ja izdosies), foto izstāde ar opciju iegādāties bildes no 2011., 2012., 2013.gada festivāliem. Kino. Mūzika uzdancošanai starp apbalvošanu.

19.2. Bērniem būs kalniņš ar piepūšamajiem Skeletoniem (made by Cibulis). Iespējams, ka te būs kaut kāds konkurss…

19.3. Sāksim domāt par vietējo labumu tirdziņu. Pēdējo reizi labi gāja “Zardiņa klona maizei”. Tā ir arī balvu fondā paredzēta.

20. Paldies.

20.1. Paldies daudzajiem brīvprātīgajiem un talciniekiem, kuri piedalījās trases veidošanā. Paldies, Dzintaram Daļeckim par izbuldozerēšanu Ērzeļķalnā (redzēsiet kas par kāpumiņu!). Pārējos neuzskaitīšu, bet ir apzināti ap 50 cilvēku, kuri vairāk vai mazāk pielika trasēs rokas, laiku un darbarīkus. Mums ir izteikti divi jauni plati tilti, un, starp citu, savienojoša trase starp abām Jaunpiebalgas skolām.

21. Citas Lietas.

21.1. Uz nākošo gadu izsludinām konkursu: “Labākais foto”. Balsojumi internetā un balvā nakšņošana Vanagkalnā divas naktis nedēļas vidū 6 personām. Tas ir uz 2015./2016.gada sezonu!

Paldies un tiekamies 21.februārī Vanagkalnā!

RAIMONDS

Uzziņas un īpašo jautājumu koordinātes

E-pasts:
rdombrovskis@gmail.com.

 

 

Telefoni:
Reģistrācija – 2 003 4787 / 2 590 2905,
Reģistrācijai ar īpašiem noteikumiem – 2 656 7616.