Slēpošanas festivāls 2013

Dalības maksa un Reģistrēšanās.

Reģistrēties var Vanagkalnā, kas ir ieteicams, jo tad var veltīt laiku tiem , kam ir vajadzīga papildus uzmanība un varēs noteikti saņemt sīku informāciju. Galvenā reģistrēšanas būs Jaunpiebalgas Vidusskolas Sporta Zāle. Lūdzu reģistrēties savlaicīgi sporta zālē!
Reģistrēšanās jāveic līdz 12:30 (Galvenais reģistrētājs pat lūdz, lai viss beigtos 12:00…brīvprātīgie, vai nu paši grib slēpot, vai uzmundrināt radiniekus! Pasākuma dienā dalības maksa pieaugušajiem būs bez atlaidēm 5Ls, Bērniem līdz 12 g. būs 2Ls, tad 3Ls līdz 16g.
Pensionāriem 3Ls. Būs kases aparāts. Būs galds, kur būs iepriekš reģistrējušies numuri. Sekojiet norādēm.

Laika limits!
5:00 , ja ierodieties vēlāk, nāciet uz biroju uz ziņojiet par sevi, bet laika reģistrēšana nav garantēta, bus atzīme “finišēja” Vanagkalnā, tas gan bus noteikti.

Dalībnieku limits 350+. Mums ir tiesības pieņemt lēmumu beigt reģistrēties. Atkarīgs no dažādiem faktoriem. Pagājušo gadu bija ap 200 dalībnieku.

Distance.

Laikam vienīgā vieta Latvijā, kur izteikti distanču slēpošanas trase savieno apdzīvotas vietas. Jaunpiebalga- Abrupe- Naukšēni- Roci- Dzirkstiņi-Vanagkalns. Kopā 15.7km. Trase pēc Spolīšu kalna (Arī “Žagaru kalns” ), mainīsies pēc pagājuša gada. Tā uzreiz ies lejā uz Rociem, kur sekos nākošais lielais Rocu kāpums. Tik pat garš, bet stāvāks. Ja paliek sevis žēl, tad apstājieties un apskatieties apkart uz vienreizējām Latvijas ziemas ainavām un panorāmām. Jauninājums ir arī Dzirkstiņu aplis. Finišēsiet no citas puses. Tāpēc tie, kuri ir jau bijuši pagājušajā gadā, jums liksies, ka tiekat mānīti un sūtīti kaut kur maldīgi prom. Distance būs apmēram tik pat gara, bet grūtāka, interesantāka un noteikti vēl skaistāka.

Distance nav aplis. Tāpēc domājiet par parkingu.

Parkings.

ir varianti.
1. Ja ieradīsieties galā un gribēsiet nolikt auto, to varēs darīt, bet tikšana uz sākumu un reģistrēšanas būs tikai daļēji organizēta.
2. Ja atstāsiet auto sākumā, Jums būs iespēja tikt pēc auto pēc slēpošanas. Šogad labāk ziņosim par autobusa attiešanu, un plānots ir mikroautobus, kurš varētu vest biežāk. Mikroautobus stāvēs finišā redzemā vietā. Lielais autobus aiz sarkanās mājas (kad nokļūsiet finišā sapratīsiet!).
Brīvprātīgie Jums ierādīs parkošanas vietas. Viņi ir jāklausa! Būs dažadas vietas, tāpēc jāklausa.

Sākums.

Uz Dzelzceļa sliedēm (bijušajām, it kā Kalvīša nojauktajām. Katrā gadījumā nojaukšana demonstrēja, ka šodienas Latvietis ja grib māk ātri, precīzi un rūpigi stradāt.). Uz sliedēm, no ielas var redzēt. Būs daudz norādes. ap 200m no Sporta zāles Vecpiebalgas virzienā.

Sākam 13:00. tiks saskaņots laiks ar Griniču (-2st).

Bērnu Slēpojums līdz Abrupei 5km. Bērniem līdz 10g vecumam ir izdevība ar gidiem (3) doties līdz Abrupei. Bernus savāks, un tos ar mikroautobusi vedīs uz trases šķērsošnas vietu pāri ceļam 10km,kur ir arī dzirdīšana un medus maizes ēšana. Tad bērnus vedīs uz finishu. Šiem bērniem dalības maksa ir 5Ls. Jo, gidi un papildus transports! Abrupē tie varēs uzkost un padzert siltu Tēju (Abrupes Dzirdīšana ir Līviņu ģimenes labdarība!), ‘Šiem berniem būs balvas no 1-3 vietai, neatkarīgi no dzimuma.

Izstāšanās ir ieteicama Abrupē 5km un uz šosejas, apmeram 10km. Tur varēsiet dabūt transportu uz Finišu. Izstājoties, lūdzu informējiet organizātorus par izstāšanās vietu. Lai skaitītos, ka esiet ņēmis dalību ir jatiek vismaz līdz Abrupei.

Ceļu šķērsošana. (ļoti svarīgi!). Ceļu katrs šķērso uz savu atbildību. Pie reģistrēšanās Jūs parakstīsieties, ka to apzinieties. Būs STOP zīmes, būs daudz kur cilvēki, uz diviem lielajiem lielceļiem, un citviet, ‘būs pat sargi/brīdinātāji. Mums ir slēpošanas notikums, mums nav Olimpiskās spēles, izvairāmies no birokrātijas, un netērējam Jūsu dalības maksas nelietderīgi. (labāk foršas zīmes, vairāk degvielu trases gatavošanai utt).

Dalības reizes. Līdzīgi kā citur, organizātori ievērtē jūsu pozitīvo atbalstu mūsu pasākumam, un šogad mēs godināsim tos, kuri jau trešo reizi (3x) pēc kartas bus ieradušies. Uz doto mirkli tādi ir nepilni 30 cilvēku. Doma ir dot kaut kādu kreklu ar uzrakstu, kurš vēsti cik labi ir šajā slēpojumā un,re, katru gadu esmu bijis klāt. Nākošgad būs 4x no vietas.

Apbalvošana. Lai nebūtu sportistiem jāsalst, un jāgaida, kamēr ieradīsies lēnākie dabas baudītāju, tad šogad tiklīdz kādā no vecuma grupām (tātad ātrākajām) būs finišā ar, teiksim kādiem, 5-10 dalībniekiem, tā apbalvosim labākos. No malas likās,ka pagājušo gadu, daudz cilvēku izklīdz tieši pēc apbalvošanas. Apbalvošana sāksies, ka situācija to pieprasīs.

Galvenā lielā balva. Loterija. Pagājušo gadu to visi gaidīja kopīgi, bet to var izlozēt arī neatkarīgi laikam ejot. Lielajā loterijā piedalīsies tikai tie, kuri finišēs visu ceļu no Jaunpiebalgas. (7 gadīga meitenīte izstājoties pirms Abrupes nevarēs vinnēt, un tas, kurš dēļ nepareizi sasmērētām slēpēm izstājoties kaut kur pie Mācītājmuižas arī nē!).

Balvas.
Būs galdi. Pirmie, kurus apbalvos būs atrākie, tiem būs pirmā roka izvēlēties balvas. Būs pirmās, otrās un trešās vietas galdi. Uzvarētāji varēs izvēlēties balvas.

Balvu fonds (uz 3 Februāri): Jaunpiebalgas Pagasts, Gandrs (arī atrākajiem slēpotājiem), Peltonen Slēpes, Stendera ziepes, Wenden Mēbeles (Jaunpiebalga), Junge (tortes un Kūkas), Piebalgas Alus, Rankas Piens, Ķelmēnu Maize, Vanagkalna fonds, dāvanu kartes un vēl.

Rezultātus liksim pie sienas ik pa laikam. Tā kā varēsiet vērot progresu.

Domājam vienā no lielajiem Logiem likt TV ekarānu, kurā rādis visādus Video stāstus no pagājušā gada, un reklāmas rullīšus. Šī gada pasākums arī ir domāts filmēt. Nevis ar vienu kameru, bet vairākām, un iespējams ar lidojošo kameru (sk. www.skiriver.lv mūs atbalsta “moodworks”). Tas vienalga ļauj jums fotogrāfēt pašiem skaistos kalnu un cilkvēkus. Varbūt nākošgad izsludinām konkursu: “Labakais foto”.

Vecuma grupas! iespējams, ka mūsu pasākumam ir visvairāk vecumu grupas jeb kurā šodien notiekošā pasākumā Latvijā. Berniem un jauniešiem ik pa divi gadi, tad apmeram pa sešiem gadiem. Ilgi domājām un vēl domāsim, lai maksimāli novērtētu katra cenšanos. Mums ir vairāk kā 20 vecuma grupas!

jaunāka grupa ir zel 10 g. vecuma. Tieši tā! 2012, gada bija kopa ap 15 tādu meiteņu un zēnu. Jaunākais dalībnieks bija divas meitenes, 8 g. vecumā. 16 km, 8 g. vecumā. Viela pārdomai!

Drēbes, un pārģērbšanās. Sausās un pārģērbjamas drēbes, variet nodot pie reģistrēšanas ieliekot busā (ir zīme!). Pāšā, pašā sākumā bus būs uz ielas pie Starta. Varēsiet sportikākie vēl pēdējā brīdī iemest savus treniņtērpus automašā. Drēbes, būs galā, izkrautas vienuviet!

Pārģērbšanās. Mēģināsim uzsildīt telti, var noiet pagrabā-kurtuvē. Bet, nenāciet mājā, vai ” Klētī”. Tā ir domāta žūrijai, tiesnešiem un ēdināšanas apkalpojošajam personālam. Teltīs būs sildītāji.

Zupas ēšana. viens no galvenajiem pasākumiem nonākot galā ir saimnieču sagādāta zupa. 3-5 saimnieces dienām iepriekš gādās kaut ko ļoti siltu un garšīgu. Varēsiet piekost labo “Ķelmēnu maizi” , un piebalgas medu. Ja, medus garšos, iedosim info, kur to var nopirkt….medus būs no tām pļavām, pār kurām slēposiet…iedomājies, vasarā te ir arī skaisti un san bites. Zupa ir tiem, kam ir dalībneka numurs. Ja, redzēsim, ka kādam līdzjutējam sak tecēt siekalas, varbūt iedosim. Zupa tiks vārīta uz 350 cilvēkiem.

Saspraudes. Lūdzam izlietotās saspraudes iemest speciālā kastītē, lai būtu nākamgadam.

Finišā. Telts ar sildītāju, ugunskurs, bērnu kalniņš ar piepūšamo riņķi (Ja izdosies laba trasīte, tad arī pieaugušajiem būs ko pabrīnīties!), minētais video stūrītis,

Trases. Paldies daudzajiem brīvprātigajiem un talciniekiem,kuri piedalījās trases veidošanā. Paldies, Dzintaram Daļeckim par izbuldozerēšanu Ērzeļķalnā (redzēsiet kas par kāpumiņu!). Pārējos neuzskaitīšu, bet ir apzīnāti ap 50 cilvēku, kuri vairāk vai mazāk pielika trasēs rokas, laiku un darbarīkus. Mums ir izteikti divi jauni plati tilti, un starp citu savienojoša trase starp abām Jaunpiebalgas skolām.

Raimonds