Trases

8. Februara trases ir trīs dažādi apļi, skatieties Festivāla sadaļā vairāk.

TRAŠU SHĒMAS 2019 detalizētāk skatīt šeit: SHĒMAS-KARTE

cimdiņa trases simbols

Trases taisām caurmērā slidsolim. Klasiskā špūre ar vien biežāk tiks taisīta šogad, bet nav garantijas, ka visos virzienos; tāpēc jautājiet, vai apskatiet INFO dēli.  Trasē ir izteikti kalnu kāpumi ar ainavām. Pamatā trases ir 240-150m virs jūras līmeņa; Dzirkstiņi un tagad uz Krepšēniem (jau Madonas Rajons).  Trase uz Jaunpiebalgu var tikta taisīta tikai pa nedēļas nogali. Trases savieno varākas apdzīvotas vietas, un māju pudurus (Dzirkstiņi, Roci, Naukšēni, Mācītājmuiža). Šis ir Latvijā unikāls notikums. Kopējā distance (turp atpakal un pa apļiem) ir tuvu 50km.

Liels lūgums ir sekot norādēm, neslēpot pretējā virzienā, jo tas var izrādīties bīstami! “TRASE SLĒGTA”, nozīmē tālāk neslēpot (tur var būt vairāki iemesli; sacensības, pēkšņi neizbraucams bīstams posms (kāds ved mežu, uzarts lauks utt…))

Trasēm ir nosaukumi un apzīmējumi; Cimdiņš (aplis uz Dzirkstiņiem 3,7 km), Roci tur atpakaļ ap 3+km un  ir Zilā krāsā. Variet nokļūt  uz skaistiem Ozoliem pa Gaiši Zaļo un Oranžo trasi, kura iet uz Māju puduri Naukšēni (turp atpakaļ uzslēpojot Ūseļa kalnā, Oļģerta Grāvīša mājās, tad ap 8km), Jauna trase uz Krepšēniem ir turp atpakaļ uz 7km, Zaļā trase ir 1,4km un izcili skaists aplis…tepat, un labs iesildīšanās aplis aiz mūsu Slēpju bāzes. Sarkanās trases ir  daļas pa kurām iet Festivāla ceļš un var pat tikt līdz Jaunpiebalgai. Sarkanā trase iet uz Spolīša kalnu, aplis, kur pa ceļam izbrauksiet cauri ābeļdārzam…apskatiet shēmu pirms pametiet Vanagkalnu.

Garākais kāpums ir 1300m garš; Oranžā trase virzienā mājās…visvairāk sniega un visbiežāk uzturētās ir Dzirktiņu Cimdiņš un Ezera trase…

Trases ir bez maksas!

Top Jauna trase pa otro pusi Asfaltētajam ceļam. Vairāki māju pudiri tiks savienoti ar pieeju apmēram 20 ģimenēm. Trase sākas no Jaunpiebalgas Tirgus laukuma un kādreiz beigsies Vanagkalnā. Māju puduri; Kaņepi, Viņķu kalni, Butlēri. Baši, Žagari un Roci.

Abrupes trase vairs neeksistē.

Nakts trases (atvērsies uz Jauno gadu!)

Izgaismota trase ir 1,5km,  ar diviem kāpumiem un nobraucieniem. Ideāla treniņiem un strādā pēc vienošanās.  IR Labi, ja iepriekš piesaka laiku!  Zvaniet par darba laiku, apstākļiem un trases kondīciju. Visās trasēs ir atstarotāji, un tagad modē ir slēpot ar saviem galvas lukturiem. Ja nav, mums var atrastieties kāds  lieks lukturis.

20100111021459_img_7593dz

Parkings ar rezervāciju un par brīvu. Ir vairākas vietas un opcijas, kur likt savu auto. Sekojiet zīmēm P, neparkojiet, kur nav atļauts. Ja painteresēsieties, tad uzzināsiet, ka auto var atstāt arī citās attālās vietās; piemēram Naukšēnos, uz Rocu ceļa….nerunājot visur kur trase šķērso ceļus un šoseju…